Skar Doku Bakımı
Skar Doku Bakımı Uygulaması

Skar kelime anlamı olarak bir yaranın iyileşme sürecinde vücut üzerinde bıraktığı iz demektir bu iz insandan insana değişir ve etkileyen birçok faktör vardır. Skar izi bir bakıma doku hasarı demektir. Bu hasar köpek ısırmaları, ameliyat izleri, kaza yaralanmaları gibi nedenlerden dolayı oluşabilir. Bazen skar izini anlamak için mikroskobik işlemler gerekse de bazı zamanlarda da skar gözle görülüp anlaşılabilir şekilde olur. Skar bölgesinde birçok sebepten dolayı kaşınma görülebilir, yara izinin çeşitleri bulunup bunlar keloid yara izi, sivilce izleri, hipertrofik yara izleri gibi skarlar olabilirler. Güneşin ultra viyole ışınları bu tür yara izlerinin iyileşimini güçleştirecektir.

Skar Doku Bakımı Nasıl Yapılır?

Yara izleri insanın vücudu ve yaranın şiddetine göre kolay ya da zor iyileşebilir, iyileşme sürecini bunların dışında başka etkileyen faktörler de vardır bunlardan bazılarını yaranın ciddiyeti, yaranın içinde veya üzerinde enfeksiyon varlığı, ten rengi, uyku düzeni, cerrahinin düzgün ve temiz bir biçimde yapılması, sigara kullanımı ve hatta gün içerisindeki moral bile yara izi iyileşme sürecini etkileyebilir. Yaranın iyileşmesinde belirli evreler vardır, bunlar yangı evresi, çoğalım evresi ve yeniden modellenme evresidir. Yara izi iyileştirilmesi (skar revizyonu) ciddiyet ve ustalık isteyen bir iş olmakla birlikte ciddi bir sabır gerektirir. Yara izi iyileştirmenin belirli yöntemleri vardır. Bu işlemlerden bazıları:

Dermabrazyon: Yaranın üstünü soyma yöntemidir bu sayede alttan çıkan, soyulan deriye oranla daha temiz, pürüzsüz deride iz daha az olur.

Mikrodermabrazyon: Dermabrazyona oranla daha kontrollü bir cilt soyma işlemidir.

Peeling, Dolgu Maddeleri, Doku Genişletme uygulamaları da yara izi iyileştirmede yapılan önemli uygulamalardandır.

Skar Doku Bakımı Uygulaması Bursa uygulamamız ile ilgili bu güne özel fırsatları öğrenmek için (0224) 334 12 80 numaralı telefonumuzdan bize ulaşabilir veya sağ altta bulunan sohbet paneli ile müşteri temsilcimiz ile canlı olarak görüşebilirsiniz.

Şimdi randevu alın ve özel indirimlerden faydalanın

Call Now Button