Leke Bakımı
Hiperpigmantasyon (Leke) Bakımı

Ciltteki leke problemi günümüzde oldukça sık görülmektedir. Bu lekeler deriye rengini veren pigment adı altındaki partiküllerin bölgesel birikimidir. Ciltte güneş ışınlarına maruz kalınması sonucu ortaya çıkan lekeler, artık lazerle lekelerin tedavi edilmesi mümkün.

 lazerle leke tedavisinde Q- switched teknolojisi kullanmaktayız. Q-switched lazerin en büyük özelliği kısa sürede güçlü atışlar yapabilmesidir. Lazer ışığı ile etrafındaki normal olan dokuya zarar vermeden lekeleri ya azaltır ya da yok eder.

Lazerle leke tedavisinde lekelerin tedavisine başlamadan önce kalıcı ve etkili sonuçların alınması için özel bir inceleme ile lekenin derinliği saptanmalı, kişinin cilt yapısı da göz önünde bulundurularak tedavi süreci planlanmalıdır. Çiller ve kahverengi yaşlılık lekeleri genel olarak başarılı bir şekilde tedavi edilmektedir.

Fakat lazerle leke tedavisinin başarısını belirleyenler den biride lekelerin yüzeysel mi yoksa derin mi olduğuyla alakalıdır. Yüzeysel olan lekelerin tedavisi daha kolaydır. Ancak cildin alt katmanında bulunan derin lekeler tedaviye dirençli olabilmektedir.

Doğumsal lekelerde, gebelik lekelerinde, çillerde, akne lekelerinde, Güneş lekelerinde, yaşlanmaya bağlı lekelerde lazerle leke tedavisi kalıcı ve etkili sonuçlar vermektedir. Lazerle leke tedavisinin önemli bir yan etkisi yoktur. 

Hiperpigmantasyon (Leke) Bakımı Sonrasında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Uygulama sonrası güneşe maruz kalınması halinde tedavi edilen lekelerin yeniden tekrarlama olasılığı çok yüksektir. Tedavinin etkisi tamamen kayboluncaya ve cildinizin rengi normale dönene kadar işlem gören bölge güneşten muhakkak titizlikle korunmalıdır. Bu nedenle yüksek faktörlü güneş koruyucu krem veya losyonlardan hasta mutlaka kullanmalıdır.

Leke Bakımı Kaç Seans Sürmektedir?

Lazerle leke tedavisi çok ağrılı bir yöntem değildir. Uygulanacak tedavi yöntemi ile kişinin seans sayısı ve seans aralıkları etkili bir tedavi için uzmanlar tarafından kişiye özel programlanır.

Leke Bakımı Uygulaması Bursa uygulamamız ile ilgili bu güne özel fırsatları öğrenmek için (0224) 334 12 80 numaralı telefonumuzdan bize ulaşabilir veya sağ altta bulunan sohbet paneli ile müşteri temsilcimiz ile canlı olarak görüşebilirsiniz.

Şimdi randevu alın ve özel indirimlerden faydalanın

Call Now Button