Lazer Epilasyon
Lazer Epilasyon

İnsanoğlunun ortak sorunlarından biri olan fazla tüylerden kurtulmanın kalıcı yollarından biri olan Lazer epilasyon yöntemi ile lazer enerjisi ile kalıcı, sağlıklı ve hijyenik bir şekilde istenmeyen tüylerinizden kurtulabilirsiniz.

Lazer epilasyon, vücuttaki istenmeyen kılların köklerinin lazer ışınları ile yok edilmesi işlemidir. Yaklaşık 20 yıldır üzerinde çalışmalar yapılan bu işlem, 1990’ların sonuna doğru ticari olarak yoğun bir şekilde kullanılmaya başlandı.

Lazer Epilasyon Uygulaması Nasıl Yapılır?

Özel makine ve özel aparat başlıklarla milisaniyelik lazer ışınlarının atışı ile kıla rengini veren melami pigmentinin bu ışınları emerek bölgedeki kıl köklerinde yoğunlaşması sağlanır. Ve kıl kökünde ısı oluşturup kıl köklerinin tahribi gerçekleştirilir. Böylece düzenli gerçekleştirilen seanslar sonucunda uygulama yapılan bölgelerde kalıcı bir etki ile tüylerden arındırılır.

Lazer Epilasyon Bursa uygulamamız ile ilgili bu güne özel fırsatları öğrenmek için (0224) 334 0640 numaralı telefonumuzdan bize ulaşabilir veya sağ altta bulunan sohbet paneli ile müşteri temsilcimiz ile canlı olarak görüşebilirsiniz.

Sık Sorulanlar

Lazer epilasyon uygulamasının vücudunuza hiçbir zararı bulunmamaktadır. Çünkü lazer ışınları sadece kıl köklerinize milisaniyelik atışlar yapılarak uygulanmaktadır. Hiçbir şekilde derinize ve ter bezlerinize zarar vermez ki yapılan araştırmalar doğrultusunda kanıtlanmıştır.

Lazer ışınları cilt ve kıl tipine göre verildiğinden kalıcı yan etki söz konusu değildir. Ancak uygulama yapıldıktan sonra hafif kızarıklık, şişlik ve yanma hissiyatı olabilir. Bu da yaklaşık 1 -2 saat sonra kendiliğinden geçecektir. Fakat çok hassas ciltlerde bu deformasyonların 1 ile 2 gün sürebileceğini sizlere söyle biliriz.

Her seansın uygulama yapılacak olan bölgenin genişliğine göre süreci belirlenir ve lazer epilasyon uygulaması kılların aşamalı yapılarından dolayı tek seansta yapılmaz. Çünkü vücut kılları anajen,katajen ve telojen denilen üç kıl evresinden oluşmaktadır ve tek seferde yapıldığında sadece anajen kıl evresindeki kıllar etkilenir ve kalıcı bir temizlik gerçekleştirilmemiş olur.

Seans sonrasında günlük yaşantınıza geri dönebilirsiniz. Lazer uygulanan bölgede kızarıklar var ise bunları makyaj malzemelerinizle dilediğiniz gibi kapayabilirsiniz.  Sadece işlem sonrasına epilasyon yapılan bölgeye 24 saat sıcak su değdirmemeye özen gösteriniz. Güneşli havalarda ise güneş koruyucu kullanmanız yeterli olacaktır.

Şimdi randevu alın ve özel indirimlerden faydalanın

Call Now Button