Kavitasyon
Kavitasyon

Ultra Lipo Kavitasyon yani Ultrasonik ses dalgaları ile yağ hücrelerinin yakılması olarak bilinen bu yöntem ile son yıllarda artış göstermekte olan obezitenin ve fazla kiloların rahatlıkla önlemleri alınabilir. Ultrason teknolojisi kozmetik ve estetikte geniş bir uygulama alanına sahip ve dünyada kendini kanıtlamış güvenli bir teknolojidir.

Kavitasyon Yöntemi Ne İçin Kullanılır?

Kavitasyon Yönteminde ultrasonik ses dalgaları kullanılarak deri altına lokalize olmuş yağ dokularının parçalanması sağlanır. Odaklanmış yüksek enerji dalgaları ile yağ hücreleri ve selülitin intertistivel sıvıları içinde gaz formunda mikro kabarcıklar oluşturarak hücre yağ yakımı sağlanmaya çalışır. Deri altında oluşturulmuş olan mikro kabarcıkların sıvıların değişim evrelerindeki negatif ve pozitif basınç sonucu yağ hücrelerinin patlamasını sağlar. Bu patlamalar esnasında bir mikro saniye içerisinde uygulanılan yağ hücrelerinde basınç ve sıcaklık açığa çıkarılarak karaciğer tarafından metabolize edilmiş olan denatüre olmuş yağ hücreleri ve su serbest kalır. Böylece bölgesel yağ yakımı gerçekleşmiş olur.

Kavitasyon ultrason dalgaları uygulanılan bölgenin etrafındaki doku ve cilt yapısını korumak için selektif bir şekilde çalışmaktadır. Ayrıca cilt üzerinde yüzeye temasız halinde hafifçe gezdirilerek uygulanılan bu yöntemin cerrahi bir niteliği yoktur. Ameliyatsız çözüm isteyen kişilerin kullanabileceği oldukça gelişmiş olan bilimsel bir alternatif yöntemidir.

Kavitasyon Bursa uygulamamız ile ilgili bu güne özel fırsatları öğrenmek için (0224) 334 0640 numaralı telefonumuzdan bize ulaşabilir veya sağ altta bulunan sohbet paneli ile müşteri temsilcimiz ile canlı olarak görüşebilirsiniz.

Sık Sorulanlar

Uygulama yapılacak olan bölgenin büyüklüğü ve yoğunluğuna göre seans uygulamaları değişim göstermekte olup 10 ile 15 gün aralıklarla 4 ila 8 seans arasında uygulama yapılabilir. Ayrıca yapılacak olan yardımcı uygulamalara göre de bu süre değişiklik gösterebilmektedir.

Özel bir diyet veya spor takviyesi gerektirmeden düzenli beslenmeye önem gösterilmeli ve aşırılıktan kaçınılmalıdır. Unutmayalım ki hangi işlem yapılırsa yapılsın fazla gıda tüketimi kaybedilen yağlarfın tekrar oluşumuna neden olabilir. Kısacası yaş grubuna ve vücut özelliklerinize göre hareket ve beslenmeye dikkat etmelisiniz

İlk seanstan itibaren yağlı bölgelerde elle tutulur bir yumuşama ardından da sertleşip küçülme hissedilebilir. Gözle görülebilir ciddi değişimlerin ise 15 gün içinde gerçekleşmektedir.

  • Yüksek Tansiyon Hastaları,
  • Koroner Kalp Hastaları,
  • Diyabet Hastaları,
  • Kan Koagülasyon Disfonksiyon Hastaları,
  • Metal Protezi Bulunan kişiler,
  • Akut veya Kronik hastalığı olan kişiler,
  • Ciddi Patolojik değişim yaşamış olan kişilerde Kavitasyon yöntemi kullanılamaz.

Şimdi randevu alın ve özel indirimlerden faydalanın

Call Now Button