İğnesiz Mezoterapi
İğnesiz Mezoterapi Uygulaması

İlk defa 1952 yılında uygulanan ve günümüzde sıklıkla tercih edilen medikal estetik uygulamalardan biri olan mezoterapi, cildin altına bazı ilaçların enjekte edilmesi prensibi ile yapılan bir işlemdir. Orta deri tabakasına vitamin, mineral, çeşitli enzimler ve aminoasit gönderilmesi şeklinde yapılan bu işlem 1987 yılında alternatif tıp olarak değerlendirilmemeye, geleneksel tıp yöntemlerinden biri olarak kabul edilmeye başlandı. Hangi bölgeye, hangi amaçla uygulanacağına göre hangi ilaçların mezoterapide kullanılacağı da değişir. Çünkü bu işlem onlarca farklı amaçla uygulanabilen bir teknik halini aldı. Uzun süre iğne ile enjeksiyon yapılması şeklinde uygulanan bu tedavi kanama, morarma gibi çeşitli yan etkilere de sahipti. Ancak günümüzde iğnesiz mezoterapi yani mezopeeling yöntemi geliştirildi.

İğnesiz Mezoterapi Nedir?

İğnesiz mezoterapi elektroporasyon prensibi ile yapılan bir işlemdir. Bu işlemde kullanılan ilaçlar iğne olmadan yani enjeksiyon işlemi yapılmadan cilde gönderilir. Bu işlemde elektriksel akım kullanılır. İğnesiz mezoterapi işlemi iğneli mezoterapiden çok daha başarılı sonuçlar elde edilmesini sağlayabiliyor. Bunun nedeni ilacın cilt altında çok daha homojen bir şekilde dağılmasını sağlamasıdır. Uzun yıllar kanserli hastaların tedavisinde kullanılan bu teknik artık mezoterapide de tercih edilmeye başlandı.

İğnesiz Mezoterapi ve Yüz Gençleştirme

30 yaşın geride kalmasıyla birlikte ciltteki yağ oranında azalmalar meydana gelir. Buna bağlı olarak ciltte kuruluk görülür ve bu da özellikle yüz bölgesinde ince çizgiler ve kırışıklıklar şeklinde kendini belli eder. Ciltte elastikiyet kaybı başlar ve bununla beraber kırışıklık görünümü de derinleşir. Aynı zamanda ciltte sarkma etkisi de bu dönemde başlar. Çeşitli vitaminler, mineraller, aminoasitler ve enzimler içeren iğnesiz mezoterapi işte bu noktada devreye girebilir. Yüz gençleştirme amacıyla uygulanan mezoterapi ile ciltte meydana gelen hafif kırışıklık görünümü ortadan kaldırılır. Gençleştirme etkisi için yapılan bu uygulama sadece yüze değil, aynı zamanda boyun ve ellere de uygulanabilir. Hafif leke görünümünün ortadan kaldırılması için de bu işlem uygulanabilir. Mezoterapi ile yüz gençleştirme işleminde öncelikle kişinin analizi yapılır. Bu sayede cildinin ihtiyaçları belirlenir ve bu ihtiyaçları gidermeye yönelik olarak gerekli vitamin, mineral ve enzimler gibi ilaçlar belirlenir.

Mezoterapi ile Yüz Gençleştirme Seansları

Bu işlem yüz gençleştirme amacıyla uygulandığında seanslar 6 dakika ila 30 dakika arasında tamamlanır. İstenen etkinin elde edilebilmesi için 4 ila 6 seans uygulama yapılması gerekir. Bu işlemin herhangi bir riski bulunmuyor. Bu nedenle uygulamanın yapılabileceği kişi sayısı çemberi de oldukça geniştir. Ayrıca son yıllarda iğnesiz mezoterapi işlemi göz altı yağ torbalarının azaltılması amacıyla da uygulanıyor. Göz altı torbalanması şikayetinde bulunanlar da bu işlemden faydalanabilir.

İğnesiz Mezoterapinin Kullanım Alanları

Estetik Kullanım Alanları 

  • Bölgesel kilo kaybı
  • Vücut cilt toparlama
  • Göğüs sıkılaştırma
  • Anti-aging
  • Göz altı  torba tedavisi
  • Yüz gevşeklik tedavisi

İğnesiz Mezoterapi Uygulaması Bursa uygulamamız ile ilgili bu güne özel fırsatları öğrenmek için (0224) 334 12 80 numaralı telefonumuzdan bize ulaşabilir veya sağ altta bulunan sohbet paneli ile müşteri temsilcimiz ile canlı olarak görüşebilirsiniz.

Şimdi randevu alın ve özel indirimlerden faydalanın

Call Now Button