Gözenek Bakımı
Gözenek Bakımı Uygulaması

Gözenekler kıl folikülleri ve yağ bezi kanallarının cilde açılma noktalarıdır. Gözenekler cildi dış etkenlerden ve bakterilerden koruyan sebum adı verilen yağın, cilt yüzeyine taşınmasını sağlarlar. Cildin yağlılık oranı ve genetik özellikler gözeneklerin genişlik derecesinde etkilidir.

Neden Gözenek Bakımı Yaptırmalıyım?

Genellikle yağlı ciltlerde ve siyah noktaları olanlarda,  yağ artıkları gözeneklerde birikerek gözenek genişlemelerine sebep olurlar.  Gözenek genişlemeleri genellikle akne hastalarında görülür. Ancak gözenek genişlemesi olup akne şikayeti olmayanlar da olabilir. Yaşla beraber kollajenin azalması sonucu cildin sarkmasıyla gözenekler iyice belirginleşebilir. Ciltte yaşlanma ve güneş hasarı cildin kalınlaşmasına ve ölü deri atılımının yavaşlamasına sebep olur. Ciltten atılamayan ölü deri hücrelerinin gözeneklerde birikmesiyle gözeneklerde genişleme meydana gelir. Ciltte oluşan gözenek genişlemeleri estetik görünümü yok ettiği gibi akne ve sivilceli bir ciltle çeşitli hastalıkları getirmektedir.Sizlerde sağlıklı ve estetik bir görünüme sahip olmak isterseniz mutlaka gözenek bakımınızı düzenli aralıklarda yaptırmalısınız.

Gözenek Sıkılaştırmada Tedaviler Nasıl Etkili Olur?

Tedavide kullanılan yöntemler yeni kollajen sentezine yol açarak ve ölü deri atılımını arttırarak gözenek sıkılaştırmada etkili olurlar. Çoğu gözenek uygulaması için en az 5-6 seans gereklidir. Uygulamalar 2-4 hafta aralıklarla yapılabilir. Gözenek problemi aşırı olanlarda birkaç yöntem bir arada veya dönüşümlü kullanılabilir. Örneğin kimyasal peelingle mikro iğneleme veya ışık tedavisiyle fraksiyonel sistemler bir arada kullanılabilir. Böylece daha iyi sonuçlar alınabilir. Gözenek sıkılaştırıcı etki kollajen artışı ile ilgili olduğundan tedavilerin asıl sonuçları 6-12 ay sonra ortaya çıkar.

Gözenek Bakımı Uygulaması Bursa uygulamamız ile ilgili bu güne özel fırsatları öğrenmek için (0224) 334 12 80 numaralı telefonumuzdan bize ulaşabilir veya sağ altta bulunan sohbet paneli ile müşteri temsilcimiz ile canlı olarak görüşebilirsiniz.

Şimdi randevu alın ve özel indirimlerden faydalanın

Call Now Button