Anti-Aging Cilt Bakımı
Anti-Aging Cilt Bakımı Uygulaması

Anti-Aging yaş ilerlemesine bağlı olarak oluşan hastalık risklerini saptayarak gidermeye çalışan, bu yolla uzun ve sağlıklı yaşama ulaşmayı amaçlayan bakım programlarıdır.

Cilt altında bulunan ve cilde esnekliğini, gerginliğini kazandıran kollajen ve elastik lifler ultraviyole etkisiyle kalitesini yitirirler. Böylece cildin gerginliği azalır, cilt yer çekimine karşı verdiği savaşı kaybeder ve zamanla ciltte sarkma, kırışıklıklar meydana gelir. Bu nedenle sürekli bakıma ihtiyaç duyar. Güneş ışınları, çevresel kirlilik, duygusal durum, uykusuzluk gibi hassas stres faktörlerinden etkilenir. Bu faktörler özellikle alın ve yanaklardaki çizgilerin oluşumunu destekler.

Anti-Aging Bakımını Kimler Yaptırmalıdır?

Anti-aging cilt bakımı hücre yenilenmesini tetikleyecek  cilt altı ihtiyaçlarını gidermeye yönelik anlamlı ve kapsamlı  cilt bakımlarıdır. Amaç yavaşlamış cildi aktiv maddeler ile canlandırmak, mimik kırışıklıklarını onarmak ve hafifletmektir. ayrıca  cildin yenilenme ve savunma mekanizmasını güçlendirmek, cildin esneklik ve yumuşaklığını desteklemek, su tutma kaybını minimalize etmek anti – aging hücre yenileyici bakımın en önemli faydalarındandır. Genellikle  30 yaş ve üstü bakımlarıdır.

Anti-Aging Bakımı Nasıl Yapılır?

  • Enjeksiyon yöntemi ile hyalüronik asit, çeşitli antioksidan maddeler, vitamin ve peptitlerin uygulanması,
  • Derinin ölü tabakası olarak adlandırılan ‘stratum korneum’ un azaltılması, güneş ve yaş ilerlemesi ile oluşan lekelerin yok edilmesine yönelik asit uygulamaları,
  • Kırışıklıkları azaltmak için botulinum toksin uygulamaları,
  • Özellikle orta yüz bölgesindeki doku kaybını toparlamaya yönelik derin dolgu uygulamaları
  • Cilt tipine uygun dermokozmesötik ürün danışmanlığı yapılmaktadır.

Anti-Aging Uygulamasının Faydaları Nelerdir?

Anti-aging cilt bakımında kullanılan ultrason  teknolojisi cildin alt katmanlarındaki taşıyıcı dokularda odaklanmış ses dalgaları kullanılarak kollajen üretiminin uyarılması yolu ile ciltte sıkılaşma ve gerginlik sağlayan bir bakım yöntemidir. Ultrason ile cildin sıkılığını yitirmesi sebebi ile  sarkma yaşanan kaş, alın, yanak, ağız kenarı, yüz konturu, çene hattı, gıdı bölgesi, dekolte bölgesi ve kırışan göz çevresinde ameliyatsız toparlanma ve gençleşme sağlanmaktadır. Odaklanmış ultrason teknolojisini kullanarak  ve cerrahi müdahale olmadan derin dokular üzerinde etki sağlayan tek yöntemdir.

Anti-Aging Cilt Bakımı Uygulaması Bursa uygulamamız ile ilgili bu güne özel fırsatları öğrenmek için (0224) 334 12 80 numaralı telefonumuzdan bize ulaşabilir veya sağ altta bulunan sohbet paneli ile müşteri temsilcimiz ile canlı olarak görüşebilirsiniz.

Şimdi randevu alın ve özel indirimlerden faydalanın

Call Now Button