Enzim Peeling Uygulaması

Enzim Peeling Uygulaması; yaşlılık lekeleri ve cildin yaşlı görünümü durumunda, deride koyu lekelerin olması halinde, meslasma, akne izleri, yüzde bulunan aşırı pigmentasyonlardan kaynaklanmış lekeler durumunda tedavi amaçlı uygulanan yöntemler arasında yer almaktadır. Enzim Peeling uygulaması genellikle vücudumuzun yüz, boyun, dekolte, karın, bacak ve el bölgesinde uygulanmaktadır. Enzim peeling yöntemini diğer peeling yöntemlerinden ayıran en önemli özellik ağrısız olması ve hafif deri soyucu özelliği ile daha etkili sonuçlar yaratmasıdır. Enzim peeling ile ciltte lekelere neden olan melanini baskılar ve cildin rengini açmaya yardımcı etken maddeler içermekte olduğundan en çok leke tedavilerinde kullanılan yöntemdir.

Enzim Peeling Tedavisinin Süreci Nedir?

Enzim peeling tedavisi iki aşamada gerçekleşmektedir.  Birinci aşamada cilt temizlenerek maske uygulanır ve bu maske 8 saat boyunca ciltte kalarak su ile temizlenir. İkinci aşama ise uzman kişi tarafından cilt tipine uygun olarak verilen kremin 3 ay boyunca düzenli olarak kullanılmasıyla gerçekleşmektedir. İlk haftadan başlamak suretiyle 4 ile 6 hafta sonra tedavin etkileri gözle görünür hal almaya başlar.

Enzim Peeling Tedavisinin Yan Etkileri Nelerdir?

Enzim peeling uygulamasından sonra ciltte 1 ila 2gün boyunca hafif kızarıklık ve pullanmalar ortaya çıkabilir. Ancak bir hafta sonunda cilt normal haline geri döner.

Enzim Peeling Uygulaması Hangi Mevsimde Uygulanmalıdır?

Enzim peeling uygulaması her mevsimde yapılabilecek bir uygulamadır ancak güneş ışınlarına karşı dikkat etmek ve koruyucu kullanmak tedavi sonrasında alınabilecek tedbirler arasında yer alır.

 

Bir cevap yazın

Call Now Button