Çatlak Topuk Bakımı

Çatlak Topuk Bakımı;  Günlük yaşamın bazı getirileri vücutta bazı deformasyonlara sebep olmaktadır. Bu deformasyonlardan biri de topuklarda meydana gelen çatlaklardır. Özellikle iş yaşantımızdan kaynaklı olarak çalışma saatlerimiz sürecide ayakkabı içerisinde kalan ayaklarda sıklıkla nasırlaşma ve topuk çatlakları meydana gelmektedir.  Topuk çatlakları genellikle görsel olarak bireyleri rahatsız etmekte olup sağlık açısından da tehditler oluşturmaktadır. Meydana gelen çatlaklardan deriye mikro organizmaların yerleşmesiyle vücudun içine mikropların yayılmasına neden olabilir. Bu nedenle hem estetik açıdan hem de sağlık açısından topuk çatlağı bakımına önem verilmelidir.

Topuk Bakımı Nasıl Uygulanmaktadır?

Lazer sistemi ile uzmanımız tarafından öncelikle belirlenen damar lezyonlarınıza uygulanacak olan tedavidir. Bakım boyunca cihazın özel uçları ile topuğun temizliği yapılır. Çatlakların olduğu bölgelerdeki mikro organizmaların temizliği tamamlandıkta sonra işlem yapılan bölgeye iyileştirici kremlerle masaj yapılarak işlem sonlandırılır.

Topuk Bakımı Kaç Seans Sürmektedir?

Topuk çatlağı bakımı deformasyona uğramış olan topuğun yıpranma derecesine göre değişmekte olup seansların düzenli şekilde tamamlanması ile sorun tamamen ortadan kalkmaktadır. Ek olarak uygulanacak olan medikal bakımlarla hem estetik hem de sağlıklı bir yapıya sahip olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

Call Now Button