Ayaklarınızdaki Nasırlardan Kurtulun

Nasır Bakımı; kadın erkek fark etmeksizin hepimizin günlük yaşantımıza paralel olarak ayaklarımızda meydana gelen deformasyonlar arasında nasır problemi yer almaktadır. Nasır aslında ciddi bir sağlık problemi olmayıp ayak bakımına ve ayakkabı seçimlerine dikkat etmemekle büyüyen ve ileride ağrılı sorunlara yol açan bir cilt rahatsızlığıdır. Ağrıyla beraber gelişen nasır probleminin çözümü baskının sonlandırılması ve nasırlı bölgenin yumuşatılarak temizlenmesiyle sona erer. Bu nedenle nasırlı bölgedeki basınç ve sürtünme unsuru engellenmelidir.

Nasırın Oluşma Sebepleri Nelerdir?

Dar ve sağlıksız ayakkabı kullanımı

Basma Bozukları vb. sebeplere bağlı olarak ayak tabanında pes planus, pes cavus gibi nasırların oluşumuna neden olmaktadır.

Nasır Bakımı Nasıl Uygulanmaktadır?

Nasırın oluşuğu bölgede ilk olarak neden oluşumun gerçekleştiği belirlenir. Daha sonra nasırlı bölge özel cihazlar yardımıyla temizlenir ve nasırı oluşuma neden olan etkenler ortadan kaldırılır. İşlem sırasında her hangi bir ağrı, yanma veya acı hissedilmemekte olup destek aparatlar veya özel tabanlıklar verilir. Seans sonrasında hasta günlük hayatına kaldığı yerden devam edebilir.

Nasır Bakımı Kaç Seansta Yapılır?

Seans sayısı nasırın boyutuna ve kişinin hassasiyetine göre değişmektedir. Çoğu zaman ilk seans itibariyle ağrı ortadan kaldırılarak nasırlı bölge nasırdan temizlenir ancak ileri seviyedeki nasırlaşmalarda seans sayısı değişim göstermektedir.

 

Bir cevap yazın

Call Now Button